Popapulizmus alebo populizmus?

Autor: Karol Háj | 5.7.2013 o 7:15 | (upravené 5.7.2013 o 9:26) Karma článku: 4,41 | Prečítané:  252x

Popapulizmus sa v našom svete už pokladá skoro za národný šport. Ak by som ho mal definovať presnejšie tak by som určite nepoužil presnú definíciu, ale skôr by som povedal, že je to... Čo také to asi môže byť?

Populizmus môže byť na príklad v politike: "politická taktika spočívajúca vo vystupovaní na verejnosti tak, že sa zdôrazňuje pochopenie pre problémy ľudí a prípadne sa im aj sľubuje bez reálnych podkladov; tiež vo význame zaujať za každú cenu, bez ohľadu na vec samotnú." Taktiež môže byť aj v umení: "umelecký (najmä francúzsky literárny) smer opisujúci život ľudu (najmä v medzivojnovom období 20. storočia). A na koniec môže byť aj v architektúre, kde sa odrazil v polovici 60. rokov 20. storočia. Architekti boli vzhľadom na ekonomické podmienky spoločnosti nútení redukovať formy modernej architektúry, čo malo za následok deštrukciu urbánnej kultúry. Pomocou žartu sa snažia preklenúť rozporné okolnosti a podmienky, za akých tvoria. Dôsledkom ekonomickej situácie sa architektúra stáva prebytočná.

V Amerike sa populizmus prejavil najmä na eklektických paródiách súkromných domov a víl a ja mám za to, že podobné paródie vidíme aj teraz. V dobe keď množstvo ľudí nemá čo do úst sa slávni a bohatí nechávajú fotiť pri gigantických domoch a drahých autách a ... no nie je to paródia?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.


Už ste čítali?